Košarkaši Sparsa došli su do pobjede u prvenstvu BiH na gostovanju kod ekipe Proma u Donjem Vakufu rezultatom 66:54.

Spars ima početno vodstvo 6:5. Domaćin je u nastavku prve četvrtine igra bolje od gostiju i 21:11 vodio je nakon prve dionice. Spars smanjuje u drugom periodu, ali na odmor Promo odlazi sa vodstvom 42:38. U trećem periodu Spars se potpuno vraća u susret i dolazi u 30 minuti do vodstva 50:49.

Do kraja susreta borbeni domaćin ne uspijeva da napravi preokret, Spars mirno susret privodu kraju u svoju korist za novu prvenstvenu pobjedu.

Kamenjaš 14 poena i 11 skokova, Buza 10 i Memić 10 poena bili su dvocifreni kod Sparsa. U redovima domaćina Ervin Li postigao je 15 poena i Mustafica 9 poena.