HomeRegionalni basketABA ligaSpars se izborio za poraz koji ih ostavlja u igri za polufinale

Spars se izborio za poraz koji ih ostavlja u igri za polufinale

Kako se razvijala utakmica košarkaši Sparsa mogu biti zadovoljni sa porazom od Zlatibora rezultatom 82:79 jer su u pojedinim trenucima gubili i sa 18 poena razlike.

Zlatibor je otvorio utakmicu serijom od 6:0, a došao je i do dvocifrene prednosti, međutim Sparsi su uspjeli do kraja prve četvrtine doći do prednosti (23:22).

U drugom periodu srbijanski klub došao je do vodstva i na odmor je otišao sa pet poena prednosti (49:44). U trećem periodu ostvarili su značajniju prednost i u posljednjih deset minuta ušli su sa +14 (70:56).

U četvrtoj dionici Sparsi su uspjeli znatno smanjiti zaostatak i doći do realnih šansi za plasman u polufinale. Susret je završen 82:79, što je odlično s obzirom da su Sparsi u jednom trenutku gubili sa 18 poena razlike. Druga utakmica se igra za dva dana i sarajevskoj ekipi je porebna pobjeda sa boljom koš-razlikom.

Prvo ime susreta bio je Kamenjaš iz Sparsa sa 21 poenom, devet skokova i dvije asistencije, a pratio ga je Gegić sa 15 poena, tri asistencije i skokom. Zahriagić je dodao 13 poena, osam asistencija i četiri skoka.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio je Papić sa 17 poena, pet skokova i tri asistencije, a Kutlešić je dodao 14 poena, sedam skokova i šest asistencija.