HomeINObasketFIBA takmičenjaSrbija deklasirala Hrvatsku u Zaboku

Srbija deklasirala Hrvatsku u Zaboku

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija u svom je drugom nastupu u skupini E kvalifikacija za EuroBasket koji će se 2023. godine igrati u Sloveniji i Izraelu izgubila kao domaćin u Zaboku od europskog prvaka Srbije sa 66-84 (21-24, 14-31, 16-7, 15-22).

Hrvatska je odigrala ravnopravnu prvu četvrtinu protiv Srbije, no naša najbolja igračica Ivana Dojkić je nažalost već u prvih 10 minuta napravila tri osobne pogreške pa ju je izbornik Stipe Bralić morao povući s parketa.

U drugoj četvrtini Hrvatska je držala priključak do četiri i pol minute prije odlaska na odmor kada je bilo 33-40, no do kraja prvog poluvremena Srbija je na krilima vrlo raspoložene Aleksandre Crvendakić serijom 15-2 “pobjegla” na nedostižnih 20 razlike.

Mnogo boljom igrom u obrani Hrvatska je u nekoliko navrata u trećoj četvrtini smanjila na 11 poena zaostatka, a tricom Dojkić na početku četvrte četvrtine se približila i na minus osam (54-62), no bliže od toga nije mogla.

Ana-Marija Begić sa 19 i Ivana Dojkić sa 18 koševa bile su najefikasnije u sastavu Hrvatske, dok je Crvendakić ubacila 33 za Srbiju.

Nakon dva odigrana susreta Hrvatska ima pobjedu i poraz, u četvrtak je u Botevgradu svladala Bugarsku. Srbija ima pobjedu, a Bugarska poraz.

Kvalifikacije se nastavljaju tek u studenom sljedeće godine kada će Hrvatska ugostiti Bugarsku.

Plasman na EuroBasket izborit će svih 10 pobjednika skupina te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije.