Košarkaši Srbije osvojili su peto mesto na Svjetskom prvenstvu u Kini, pošto su u meču za popunu generalnog plasmana bili bolji od Češke rezultatom 90:81. Srbiji peto mesto ne donosi plasman na Olimpijske igre, tako da se susret praktično igrao za prestiž.

No, nije sve djelovalo glatko za izabranike Aleksandra Đorđevića. Češka je tokom prvog poluvremena imala i vodstvo od 13 poena, ali srbijanski košarkaši su brzo istopili taj minus, a zatim u drugom poluvremenu potpuno i zagospodarili parketom te slavili trijumf.

Bez konkurencije najbolji u srbijanskoj ekipi bio je bek Sacramento Kingsa Bogdan Bogdanović, koji je pružio još jednu briljantnu šutersku partiju i na kraju meč završio sa 31 poenom.

Odmah nakon susreta, Aleksandar Đorđević je potvrdio kako napušta mjesto selektora. Špekuliše se da će njegov nasljednik biti Igor Kokoškov, koji je sa Slovenijom bio prvak Evrope.