HomeRegionalni basketABA ligaStipanović ponajbolji u trijumfu Cedevite protiv Zvezde

Stipanović ponajbolji u trijumfu Cedevite protiv Zvezde

Košarkaši zagrebačke Cedevite nanijeli su prvi poraz Crvenoj Zvezdi u ovoj sezoni regionalne ABA lige. U Domu Sportova je bilo 84:68.

Utakmicu je bolje otvorila Zvezda koja je vodila do samog kraja prve četvrtine. Zagrepčani su tada napravili seriju od 6:0 pa se u drugu dionicu ušla sa rezultatom 21:20 u korist Cedevite. Ispostavilo se da na odličnu igru tima Andrije Stipanovića u drugoj četvrtini Zvezda nije imala odgovor. Na odmor se otišlo sa 16 poena prednosti jer je druga četvrtina završena 28:13.

Sjajnu igru domaći košarkaši su nastavili i u drugom poluvremenu. Cedevita je u jednom momentu imala plus 29, ali su gosti koliko-toliko uspjeli ublažiti poraz u finišu meča. Do 12. pobjede u sezoni Cedevitu je predvodio Pullen sa 15 poena i četiri skoka. Naš Andrija Stipanović je dodao 12 poena uz osam skokova.

Dobrić je bio prvo ime Beograđana sa 17 poena i šest skokova. Zvezda je i dalje prva sa 33 boda (16 pobjeda, jedan poraz), a Cedevita je druga sa četiri boda manje (12 pobjeda, pet poraza).