HomeRegionalni basketABA ligaStudentski centar dobio prvo poluvrijeme protiv Sparsa

Studentski centar dobio prvo poluvrijeme protiv Sparsa

Spars je odigrao prvu utakmicu finala ABA 2 lige protiv Studentskog centra u dvorani “Morača” u Podgorici. Pobjeda je pripala Podgoričanima 99:89.

Prva četvrtina protiče u ispitivanju snaga, nakon 10. minuta Spars je imao minimalnu prednost 22:21. Saralije dobro otvaraju drugi period. Podgoričani kod rezultata 26:27 za Spars prave seriju 13:0, na odmor odlaze vodstvom 49:36. Bh. predstavnik u trećem periodu dolazi na -7, ipak Studentski centar ponovo serijom poena pravi dvocifrenu prednost od 15 razlike. Spars u 34. minuti igre smanjuje na -8, 73:81, da bi potom se potpuno vratio u igru  dolazi na zaostatak od -3, 87:90 na nešto više od minut do kraja. No ipak Studentski centar u finišu dolazi do pobjede dvocifrenom razlikom.

Orelik Gediminas je bio najefikasniji u redovima bh. tima sa 20 poena, 19 je dodao Amar Gegić, a po 18 Kenan Kamenjaš i Almir Hasandić. Kod pobjedničkog tima Nikola Pavličević je postigao 20, Byron Allen 18, a Marko Tejić 17 poena.

Drugi susret na programu je u četvrtak u 16 sati.