HomeINObasketSulejmanovićevih 18 poena u pobjedi Tenerifea nad Gran Canarijom

Sulejmanovićevih 18 poena u pobjedi Tenerifea nad Gran Canarijom

U 20. kolu ACB lige ekipa Iberostar Tenerife je savladala Herbalife Gran Canariju rezultatom 108:87 uz odličan nastup bosanskohercevačkog reprezentativca, Emira Sulejmanovića.

Prva četvrtina jeSjaj pripala Gran Canariji rezultatom 27:24, ali su Emir i društvo ubacili u brzinu više te su dobili naredne tri četvrtine, a time i ostvarili pobjedu u ovoj utakmici.

Tenerife je do pobjede vodio Butterfield s 21 poenom i četiri skoka, a i Emir je pružio fantastičnu partiju te je za nešto manje od 18 minuta provedenih na parketu upisao 18 poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

U timu Gran Canarije najbolji je bio Kilpatrick s 22 poena. Naredni protivnik u Endesi za Tenerife bit će BAXI Manresa u nedjelju 24. januara od 13:00 sati.