Igokea je upisala poraz u prvoj utakmici druge faze FIBA Lige prvaka (grupa J), u Laktašima je slavila ekipa španskog Tenerifea.

Predstavnik BiH odlično otvara utakmicu, vodstvom od 10:4, ali gosti su ipak došli do preokreta do kraja prve četvrtine (15:21).

Sredinom druge dionice Tenerife, za koji nastupa bh. reprezentativac Emir Sulejmanović, bilježi osjetniju prednost od 23:36, da bi Igosi serijom 11-1 ipak uspjeli istopiti razliku do završetka prvog poluvremena (34:37).

Igokea je i nekako držala priključak u trećem periodu, ali prvak naše zemlje potpuno se raspao u posljednjoj četvrtini. Španci dižu ritam sopstvene igre, da bi zaključno s trojkom veterana Marcelinha Huertasa povisili na 57:73 pet minuta prije završetka. U tom trenutku postalo je potpuno jasno kako će se susret završiti…

Na kraju su gosti ostvarili pobjedu s ubjedljivih 62:82.

Najefikasniji u španskoj ekipi bili su Sasu Salin (19 poena) i Giorgi Shermadini (17), a Emir Sulejmanović za 12 minuta u igri (rano ušao u probleme s faulovima) upisao je dva poena, tri skoka i jednu asistenciju. Strijelce bh. prvaka predvodili su Nikola Jovanović (13) i Steven Gray (10).

Naredni susret Lige prvaka Igokea igra u gostima kod latvijskog VEF-a u Rigi, 9. marta.