Specijalizirani košarkaški portal BHbasket i u sezonu 2019/2020 dodijelit će trofej MVP-a za najboljeg igrača regularnog dijela prvenstva Lige BiH.

MVP kola dobija 5 bodova, a članovi petorke po 3 boda. Od ove sezone uveli smo i vrednovanje najboljeg “šestog igarača” koji će dobijati po 1 bod.

Petorka 19. kola:

MVP –Krsto Bjelica – u pobjedi Zrinjskog nad Bratuncem ostvario duouble-double 19 poena i 13 asistencija te 3 skoka.

Carable Ervin Lee – u pobjedi Proma nad Leotarom postigao 22 poena, imao 3 skoka i 4 asistencije;

Boungei Preston – u pobjedi Čapljine nad Slobodom postigao 22 poena, imao 9 skokova i 1 asistenciju;

Adin Vrabac – u gostujućoj pobjedi Spars Realwaya u Mrkonjić Gradu postigao 22 poena, imao po 1 skok i asistenciju;

Keenan Evans – u pobjedi Igokee u Kaknju postigao 17 poena, imao 3 skoka i 5 asistencija;

“Šesti igrač” – Josip Batinić je za Široki protiv Vogošće postigao 21 poena, imao 2 skoka i 5 asistencija.

POREDAK:
Mateo Drežnjak (Široki), Marko Rikalo (Leotar) 22 boda

Stefan Mijović (Mladost), Carable Ervin Lee (Promo) 19 bodova

Adin Vrabac (Spars Realway), Krsto Bjelica (Zrinjski) 15 bodova;

Mladen Pantić (Bratunac), Robert Rikić (Sloboda) 14 bodova

Dario Drežnjak (Široki), Nedim Buza (Spars Realway) 13 bodova

Boungei Preston (Čapljina) 12 bodova;

Dalibor Ilić (Igokea) 11 bodova

Matija Milin (Čapljina) 10 bodova

Adnan Arslanagić (Kakanj), Aleksandar Danilović (Zrinjski) 9 bodova

Filip Kraljević (Široki), Nikola Gajić (Bratunac), Kenan Kamenjaš (Spars) 8 bodova

Walter Denzel Gregg (Sloboda), Nemanja Nikolić (Igokea) 7 bodova

Darko Talić (Igokea), Dejan Ćup (Bratunac), Stefan Glogovac (Zrinjski), Vladimir Ivelja (Čapljina), Evans Keenan (Igokea) 6 bodova

Andrej Andrejević (Leotar), Branislav Đekić (Spars), Dejan Šakotić (Leotar) 5 bodova;

Rashard Vaughn (Igokea), Haris Ćurevac (Kakanj), Imran Fazlić (Promo) 4 boda;

Edi Sinadinović (Čapljina), Radenko Pilčević (Bratunac), Ivan Karačić (Široki), Filip Kraljević (Široki), Gojko Sudžum (Mladost), Prince Orizu (Promo), Dejan Janjić (Sloboda), Haris Dedajić (Sloboda), Dragan Đuranović (Mladost), Fahrudin Manjgafić (Sloboda), Mirza Velić (Kakanj), Aleksej Birovljev (Mladost), Đorđe Gagić (Igokea), Sava Lešić (Igokea) 3 boda.

Đorđe Simeunović (Igokea) 2 boda;

Goran Vučević (Bratunac), Vladimir Tomašević (Sloboda), Nermin Buza (Kakanj), Vladimir Aleksić (Leotar), Dejan Džajić (Zrinjski), Jakov Mustapić (Igokea), Josip Batinić (Široki) 1 bod.

V.B.

Odgovori