Specijalizirani košarkaški portal BHbasket i u sezonu 2019/2020 dodijelit će trofej MVP-a za najboljeg igrača regularnog dijela prvenstva Lige BiH.

MVP kola dobija 5 bodova, a članovi petorke po 3 boda. Od ove sezone uveli smo i vrednovanje najboljeg “šestog igarača” koji će dobijati po 1 bod.

Petorka 19. kola:

MVP – Matija Milin – predvodio Čapljinu do velike pobjedu u Bratuncu. Postigao 22 poena, imao 8 skokova i 1 asistenciju;

Marko Rikalo – Leotar – u pobjedi nad Mladošću postigao 35 poena te dodao 7 asistencija;

Nedim Buza – u pobjedi Spars Realwaya nad Kaknjem postigao 18 poena, imao 3 skoka i 1 asistenciju;

Sava Lešić – u pobjedi Igokee nad Zrinjskim postigao 19 poena, imao 9 skokova i 2 asistencije;

Robert Rikić – u pobjedi Slobode nad Širokim postigao 18 poena i imao 4 skoka;

“Šesti igrač” – Imran Fazlić – u pobjedi Proma nad Vogošćom postigao 32 poena, imao 8 skokova i 5 asistencija.

Bodove nakon odigranih zaostalih utakmica dobijaju: Đorđe Gagić (Čapljina – Igokea), Jakov Mustapić (Igokea – Sloboda), Đorđe Simeunović (Igokea – Spars Realway) i Dalibor Ilić (Igokea – Široki).

POREDAK:
Mateo Drežnjak (Široki), Marko Rikalo (Leotar) 22 boda

Stefan Mijović (Mladost) 19 bodova

Carable Ervin Lee (Promo) 16 bodova

Mladen Pantić (Bratunac), Robert Rikić (Sloboda) 14 bodova

Dario Drežnjak (Široki), Nedim Buza (Spars Realway) 13 bodova

Adin Vrabac (Spars RealWay) 12 bodova

Dalibor Ilić (Igokea) 11 bodova

Krsto Bjelica (Zrinjski), Matija Milin (Čapljina) 10 bodova

Adnan Arslanagić (Kakanj), Boungei Preston (Čapljina), Aleksandar Danilović (Zrinjski) 9 bodova

Filip Kraljević (Široki), Nikola Gajić (Bratunac), Kenan Kamenjaš (Spars) 8 bodova

Walter Denzel Gregg (Sloboda), Nemanja Nikolić (Igokea) 7 bodova

Darko Talić (Igokea), Dejan Ćup (Bratunac), Stefan Glogovac (Zrinjski), Vladimir Ivelja (Čapljina) 6 bodova

Andrej Andrejević (Leotar), Branislav Đekić (Spars), Dejan Šakotić (Leotar) 5 bodova;

Rashard Vaughn (Igokea), Haris Ćurevac (Kakanj), Imran Fazlić (Promo) 4 boda;

Edi Sinadinović (Čapljina), Radenko Pilčević (Bratunac), Ivan Karačić (Široki), Filip Kraljević (Široki), Gojko Sudžum (Mladost), Evans Keenan (Igokea), Prince Orizu (Promo), Dejan Janjić (Sloboda), Haris Dedajić (Sloboda), Dragan Đuranović (Mladost), Fahrudin Manjgafić (Sloboda), Mirza Velić (Kakanj), Aleksej Birovljev (Mladost), Đorđe Gagić (Igokea), Sava Lešić (Igokea) 3 boda.

Đorđe Simeunović (Igokea) 2 boda;

Goran Vučević (Bratunac), Vladimir Tomašević (Sloboda), Nermin Buza (Kakanj), Vladimir Aleksić (Leotar), Dejan Džajić (Zrinjski), Jakov Mustapić (Igokea) 1 bod.

V.B.

Odgovori