HomeINObasketUbjedljiva pobjeda Markovićevog Gazinatepa

Ubjedljiva pobjeda Markovićevog Gazinatepa

Gaziantep, koji sa klupe predvodi naš Nenad Marković, ostvario je fantastičan rezultat u 23. kolu turskog košarkaškog prvenstva, a na gostovanju savladan je ubjedljivo Fethiye Belediyespor (60:90).

Gosti su već u prvoj četvrtini imali dvocifreno vodstvo, ali su sa osam poena prednosti ušli u drugu dionicu. Ipak, do poluvremena bilo je jasno da Fethiye Belediyespor nema šanse u ovom meču, a ekipa našeg stručnjaka imala je 18 poena prednosti (27:45).

I treći period pripao je Gaziantepu, tako da su gosti dodatno povećali prednost do ulaska u posljednjih deset minuta, a onda je iznosila 28 poena (34:62). U četvrtoj četvrtini Markovićeva ekipa imala je i +38, no na kraju su slavili sa manje razlike (60:90).

Gaziantep je do pobjede vodio Amerikanac Simpson sa 25 poena, tri skoka i dvije asistencije, a Haciyeva je dodao 12, te Karhan, Kelly i Ogut po deset poena. U poraženoj ekipi Cook je bio najraspoloženiji sa 23 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Bila je ovo 12 pobjeda za ekipu našeg Markovića u dosadašnja 23 kola, a nalazi se na osmom mjestu, koje vodi u doigravanje.