HomeRegionalni basketABA ligaUzbudljiva završnica: Zvezda savladala Partizan

Uzbudljiva završnica: Zvezda savladala Partizan

Derbi ABA lige odigran je između Partizana i Crvene zvezde. Pobjeda je pripala Zvezdi 86:85.

Zvezda bolje otvara susret u 8. minuti vodi 22:11. Serijom poena Partizan u prvoj dionici smanjuje na 19:22. Partizan dolazi do vodstva u 13 .minuti i održava do 17. minute, kada Zvezda prelazi u vodstvo. U samom finišu prvog poluvremena kod rezultata 40:44, crveno-beli pogađaju dvije trice i odlaze na odmor sa prednošću od +10, 50:40.

Partizanu ne polazi za rukom da ugrozi vodstvo ljutog rivala u trećem periodu, koji u zadnjih 10. minuta ulazi sa vodstvom 74:65. Partizan smanjuje prednost za rezultaatsku neizvjesnost u finišu. Tricom Zagorca 30 sekundi do kraja Partizan dolazi do 85:86. Zvezda ne koristi napad. Partizan je imao šansu za pobjedu ali Miller-McIntyre nije poentirao.

Loyd 18 i Walden 16 istakli su se kod Crvene zvezde. U redovima Partizana Thomas 19 i Miller-McIntyre 15 poena.