HomeRegionalni basketABA ligaVažna pobjeda Cibone

Važna pobjeda Cibone

U susretu 25. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je kao domaćin svladala Zadar sa 77-75 (17-23, 16-13, 20-29, 24-10).

Cibona je do važne pobjede stigla velikim preokretom u posljednjoj četvrtini u kojoj je nadoknadila 12 poena zaostatka. Ključne koševe postigao je mladi kapetan Roko Prkačin koji je 30 sekundi prije isteka vremena uspješnim skokom u napadu poentirao za 76-75 nakon promašaja Drežnjaka.

Zadar je u njegovom posljednjem napadu u vodstvo pokušao vratiti Mavra, no njegov šut za tricu s istekom vremena napasda nije bio precizan. U preostalom vremenu Zadrani su morali napraviti prekršaj na Drežnjaku, koji je pogodio prvo slobodno bacanje za 77-75, a onda namjerno promašio drugo kako bi onemogućio Zadar u pozivanju minute odmora i kreiranju šuta za eventualni preokret.

Sjajan je kod Cibone bio veteran Ivan Novačić s 23 koša, od toga šest trica, dok je kod Zadra najefikasniji bio Justin Carter sa 16 ubačaja.

Ovom pobjedom Cibona je stigla do omjera 8-15, dok je Zadar na 8-16 te oba sastava imaju po pobjedu više od Borca iz Čačka (7-17), odnosno Krke (7-15) u borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ABA ligi protiv drugoplasiranog sastava iz druge ABA lige.