HomeRegionalni basketVelićeva Cibona povela u finalnoj seriji sa Cedevitom

Velićeva Cibona povela u finalnoj seriji sa Cedevitom

Finalna serija nije mogla bolje krenuti za Cibonu koja je u Draženovu domu stigla do potpuno zaslužene pobjede. Vukovi su u konačnici slavili protiv Cedevite rezultatom 88:84 te tako napravili prvi korak prema naslovu prvaka.

Bila je to utakmica u kojoj je domaćin odigrao dominantno prvo poluvrijeme. Prednost je čuvao i u nastavku, imao i 19 razlike, no Cedevita se uspjela vratiti, dvije minute prije kraja i povesti, no do potpunog preokreta ipak nije stigla.

Izvrsno je Cibona odigrala prvu četvrtinu u kojoj je bila apsolutno bolja momčad. Jako dobre role odigrali su gotovo nepogrešivi Marin Rozić i Damir Markota koji su ubacili 11, odnosno deset poena u prvih deset minuta. Vukovi su, uz četiri promašena slobodna bacanja, imali vodstvo od 28:16 nakon prve dionice.

Cibona kao da je “otpuhala” Cedevitu s terena. Večerašnji gosti nisu uspijevali povezati redove, a Velićeva je momčad nastavila puniti koš protivnika. Tako je nakon 15 minuta igre već stigla do velika 43 poena i 18 koševa viška (43:25). Malo su se gosti stabilizirali nakon toga, ali do poluvremena su stigli samo na minus 12 (51:39).

Dobar je bio ulazak Cibone i u drugo poluvrijeme, a nakon ubačaja Roka Rogića imala je najvećih +19 (62:43). Nasreću po Cedevitu, vrlo brzo je uzvratila serijom od 10:0, a nakon što su posljednje dvije minute provedene u “napucavanju”, kako s jedne, tako i s druge strane, na ulasku u posljednjih deset minuta domaćin je imao 11 razlike (66:55).

Sve niža i niža bila je prednost domaće momčadi pa je tako nakon pet uzastopnih poena Jacoba Pullena Cedevita stigla na zaostatak od jednog posjeda (76:73), četiri minute prije kraja. Ubačajem Banića gosti su stigli i nakratko do vodstva (81:80), ali s četiri vezana poena Bundovića domaćin se vratio u prednost koju je ipak uspio sačuvati do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Damir Markota sa 16 koševa i deset skokova, dok je Marin Rozić dodao 15 poena. Justin Cobbs sa 16 poena i Jacob Pullen s 14 koševa predvodili su Cedevitu.