HomeBhbasketLiga BiHVihor sa Drine otpuhao Mladost

Vihor sa Drine otpuhao Mladost

Mladost je na svom terenu dočekala Bratunac i izgubila 83:87.

Domaći su imali prednost do finiša poluvremena, ali se Bratunčani nisu predavali. U jednom trenutku su napravili nesportsku, a tehnička je dosuđena i klupi gostiju.

Bilo je 36:29 na semfaforu, a do poluvremena su Bratunčani preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa prednošću 42:47.

Bratunac je silovit u nastavku kada stiže do dvocifrene prednosti. Imaju gosti +13 42:55, a petorka u igri je izgledala ovako: Rikalo, Pilčević, Tresač, Tadić i Danilović.

Igra Mladosti se raspala, a Bratunac je u trećem periodu riješio pitanje pobjednika kada su otišli na nedostižnih +20.

U posljednju dionicu se ušlo sa rezultatom 53:69. Do kraja domaći stižu goste, na 20 sekundi su na -2 zaostatka 83:85. Gosti sa linije za slobodna bacanja postavljaju konačnih 83:87 za važnu i značajnu pobjedu.

Rikalo je postigao 26 poena, Danilović 17, a Pilčević 15 za Bratunac. Kod domaćih najefikasniji su bili Šalić sa 24 i Đorđević-Marinković sa 15.