HomeINObasketWarriorsi poveli s 2:0, Heat slavio u produžetku

Warriorsi poveli s 2:0, Heat slavio u produžetku

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi sigurno koračaju prema finalu Zapadne konferencije NBA lige nakon što su u drugom dvoboju polufinalne serije pobijedili Portland Trail Blazerse 110-99 i poveli 2-0.

Warriorsi su ponovo nastupili bez najboljeg igrača Stephena Curryja i opasno ‘visili’ cijeli susret. Prvi puta na utakmicu su poveli tek pet i pol minuta prije kraja i potom serijom 16-6 odlučili dvoboj. Gosti su u prvoj četvrtini imali 13 koševa prednosti (32-19), u drugoj dionici i +16 (45-29), a na koncu treće je bilo 87-76. Tricom Klaya Thompsona 5:31 minute prije kraja domaćin je poveo 94-93, a potom u velikom zanosu zaključio utakmicu.

“U posljednjoj četvrtini smo zaigrali maksimalno angažirano. U prve tri četvrtine nismo pronašli pravi ritam, no u zadnjoj dionici smo posložili kockice,” kazao je Thompson, sa 27 koševa najefikasniji igrač utakmice. Odlično je odigrao i Daymond Green sa 17 koševa, 14 skokova, sedam asistencija i četiri blokade, Andre Iguodala je dodao 15 koševa, Shaun Livingston 14, a Harrison Barnes 13 koševa.

“Loše smo ušli u utakmicu i cijelo vrijeme smo se tražili. Srećom, bilo je dovoljno vremena za povratak. Bila je to naša loša predstava, ali je na koncu dobro završila,” kazao je trener Steve Kerr.

U suparničkim redovima najefikasniji je bio Damian Lillard sa 25 koševa, dok je C.J. McCollum zabio 22 koša. Dvoznamenkasti broj koševa upisali su i Al-Farouq Aminu (14), Gerald Henderson (12) i Maurice Harkless (11).

“Naravno da sam razočaran. Odigrali smo sjajno tri četvrtine i očajno zadnju dionicu. Pokazali smo kako se možemo nositi protiv prvaka. Razočaravajuće je izgubiti utakmicu na ovakav način. Imali smo gostujuću pobjedu na dlanu,” kazao je Portlandov trener Terry Stotts.

Zanimljivo je bilo i u Air Canada Centru u Torontu gdje je Miami nakon produžetaka pobijedio Toronto 102-96 i polufinalu Istoka poveo 1-0. Miami je veći dio susreta kontrolirao igru i mogao je daleko mirnije privesti susret kraju. Međutim, Raptorsi su u dramatičnoj završnici košem Kylea Lowryja s centra izborili produžetak.

Miami je 6,5 sekundi prije kraja susreta imao tri razlike (89-86) i loptu sa strane, no pogrešno su je izveli nakon čega je Terrence Ross izborio dva slobodna bacanja. Realizirao je samo jedno smanjivši na 89-87 3,3 sekunde prije kraja. Utakmicu je potom mogao razriješiti i Hassan Whiteside koji je imao dva slobodna bacanja, no zabio je samo jedno za prednost Miamija 90-87. U preostalom vremenu Lowry je očajnički opalio s centra i pogodio za 90-90 i produžetak. Zanimljivo, bila je to njegova prva trica na utakmici nakon što je prvih šest pokušaja promašio. U dodatnom periodu igre gosti su bili bolji i dobili su produžetak 12-6 za ukupnu pobjedu 102-96.

“Završnicu utakmice smo odigrali očajno. Načinili smo previše pogrešaka u tako važnom trenutku. Srećom, sve smo ispravili u produžetku,” kazao je Dwayne Wade koji je zabio 24 koša uz šest skokova. Najefikasniji je bio Goran Dragić sa 26 koševa i šest skokova, a Joe Johnson je dodao 16 koševa i sedam skokova. U domaćim redovima najefikasniji su bili Jonas Valanciunas sa 24 koša i 14 skokova, te DeMar DeRozan sa 22 koša.

Druga utakmica je 5. svibnja ponovo u Torontu.