HomeRegionalni basketABA ligaZadar deklasirao Cibonu

Zadar deklasirao Cibonu

U posljednjem susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao gost u KC “Dražen Petrović” deklasirao Cibonu sa 97:66 (33:18, 20:17, 21:13, 23:18).

Zadrani su sjajno krenuli u susret i nakon manje od pet minuta imali 15 pogodaka prednosti (19:4) te njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Gosti su imali odličan balans između vanjske i unutarnje napadačke igre, a usto su i kažnjavali svaku izgubljenu loptu domaćih za lagane poene. S druge stane, u sastavu Cibone nije bilo raspoloženog igrača, tijekom prvog poluvremena čitava momčad nije pogodila niti jednu tricu, a na kraju treće četvrtine šut za tri bio je 1-21.

Prednost Zadra rasla je sve do najvećih 35 razlike (85:50) u 34. minuti.

Luka Božić je sa 22 koša i 10 skokova predvodio Zadar, Kristijan Krajina je dodao 16, dok je Filip Bundović sa 18 poena bio najefikasniji kod Cibone.

Nakon osam odigranih kola i Cibona i Zadar imaju omjer pobjeda i poraza 3-5.