U meču 15. kola Eurolige, Žalgiris je kod kuće bio ubjedljiv protiv Fenerbahčea, a konačan rezultat je glasio 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15).

Od samog početka je bilo jasno da će se Fenerbahče mučiti u napadu. Nakon pet minuta igre, poslije pogotka Arturasa Milaknisa, rezultat je bio 10:2 za Žalgiris. Izabranici Igora Kokoškova su igrali veoma konfuzno, gubili su lopte i uzimali teške šuteve, te se na prvu pauzu otišlo rezultatom 24:7.

Ofanzivna igra gostiju je proradila u drugoj četvrtini, ali i tim iz Kaunasa je bio sve raspoloženiji u tom segmentu. Nakon sjajne blokade Džonija Hamiltona i dobro istrčane kontre Lorenca Brauna, činilo se da bi turski predstavnik mogao uhvatiti momentum, no to se nije desilo i rezultat poslije 20 minuta igre je bio 51:31 za Žalgiris.

Treći kvartal je donio sličnu situaciju kao i prvi, pitanje pobjednika je bilo riješeno i četvrta četvrtina je bila puka formalnost. Konačan rezultat je glasio 99:62 za izabranike Martina Šilera.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ogustin Rubit sa 18, dok se na drugoj strani istakao Nando Dekolo sa 14 poena.