HomeBhbasketLiga BiHZanimljivo u Tuzli: Finiš u Mejdanu pripao Zrinjskom (FOTO)

Zanimljivo u Tuzli: Finiš u Mejdanu pripao Zrinjskom (FOTO)

Sloboda je u prvenstvenom susretu dočekala Zrinjski iz Mostara. Pobjeda je na kraju pripala Zrinjskom rezultatom 108:101.

Prva dionica je završena 27:30 u korist gostiju. Prvi dio druge četvrtine pripada Tuzlacima, dok u nastavku Mostarci prelaze u vodstvo i na odmor odlaze sa prednošću 53:50. Početkom treće dionice domaćin dolazi do izjednačenja 63:63.

Nakon toga Zrinjski preuzima incijativu i u nakon 30. minuta vodi 81:72. U posljednjoj dionici Sloboda je istopila dvocifreno vodstvo gostiju i došla u 37 .minuti na 92:92. U samom finišu Mostarci stiču ponovo vodstvo. Sloboda ne uspjeva do preokreta i Zrinjski  dolazi do pobjede.

Ervin sa 28 i Vranješ 27 poena bio najbolji kod Zrinjskog. Durmo kod Slobode ubacio je 21 i Davis 20 poena. Tuzlaci su u ovom susretu nastupali bez dva standardna člana petorke Mustapića i Kaplanovića.