Košarkaši Mladosti iz Zemuna su u drugom kolu Druge ABA lige nakon produžetka pobijedili Vojvodinu rezultatom 93:90. Naefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Strahinja Gavrilović sa 22 poena, dok se kod Novosađana istakao Marko Ljubičić sa 18 postignutih poena.

Ekipa Mladosti je bolje otvorila meč zahvaljujući Matiji Beliću koji je pogodio dva vezana šuta na samom početku za 4:0. Nakon toga i Vojvodina odgovara istom mjerom kada pogađaju Dušan Beslać i Krsto Bjelica za izjednačenje. Zatim smo do kraja prve četvrtine gledali egal utakmicu, a ekipa Vojvodine je na pauzu otišla sa +1 (18:17).

U drugoj četvrtini smo ponovo gledali izjednačen meč. Mladost je uspjela u jednom momentu da opet povede sa četiri razlike zahvaljujući vezanim poenima Mihaila Sekulovića, ali je i Vojvodina nedugo nakon toga odgovorila poenima Marka Ljubičića te je na pauzu između dva poluvremena otišla sa +2 (43:41).

Mladost je nešto bolje odigrala treću četvrtinu. Iako su Novosađani imali +7 na pet minuta prije kraja, Mladost je uspjela da preokrene rezultat i tako u posljednju četvrtinu uđu sa minimalnom prednošću (66:65).

Vidjeli smo dosta uzbuđena na samom kraju posljednje četvrtine, kada je na nešto više od minut do kraja rezultat bio 83:83. Nakon toga je prvo Bjelica promašio šut za tri poena, počeli su se redati promašaji sa obe strane.

Petar Rakićević je na par sekundi do kraja meča imao priliku da donese pobjedu Vojvodini, ali je ipak bio neprecizan za tri poena te se otišlo u produžetak.

Ekipa Mladosti se ipak bolje snašla u produžetku, pa su na kraju slavili rezultatom 93:90.

U narednom kolu Mladost igra protiv Širokog Brijega, dok će Vojvodina svoju prvu pobjedu tražiti protiv Rogaške.