HomeEntitetske ligeA2Živinički tajfun hara sjeverom: Dvorana na nogama, 7:0 Ozrenovih "ratnika" (FOTO)

Živinički tajfun hara sjeverom: Dvorana na nogama, 7:0 Ozrenovih “ratnika” (FOTO)

U Gradskoj dvorani u Živinicama odigrana je danas derbi utakmica 7. kola A2 lige Bosne i Hercegovine između KK ‘Živinice’ i KK ‘Orlovik’. Završila je pobjedom domaćina rezultatom 68 – 61.

Utakmicu su bolje otvorili gosti. Dva napada domaćina su odbranili i brzo su preko Skopljaka i Ede Prelžića došli u vodstvo od 5 – 0. Živinice su se brzo vratile nazad, izjednačile rezultat i počeli su praviti prednost. Prva četvrtina je završena rezultatom 20 – 16. U drugoj četvrtini dosta bolja odbrana KK ‘Živinice’. Ekipu Orlovika predvođenu bivšim reprezentativcem Turske i Slovenije, Emirom Preldžićem, zaustavili na osam poena, dok su košarkaši Živinica postigli 16, te sa 12 poena prednosti odlaze na odmor. Konačan rezultat prvog poluvremena je bio 36 – 24.

U trećoj četvrtini, ponavljaju dobru prikazanu iz prvog poluvremena, te prednost povećavaju na 20 poena. Kada se očekivalo da domaći košarkaši utakmicu sigurno privedu kraju, gosti “tope” veliku prednost i dolaze na 5 poena zaostatka, ali više nisu mogli. Utakmica je završena rezultatom 68 – 61.

Ovo je bila sedma uzastopna pobjeda KK ‘Živinice’ kojom su ovjerili jesenju titulu, dok su košarkaši Orlovila upisali i treći ovosezonski poraz. Prvo ime susreta je bio M. Hrnčić koji je postigao 21 poen, A. Omerović je dodao 13. Kod gostiju je najefikasniji bio Skopljak A. koji je postigao 20 poena, a drugi strijelac tima jr Edo Preldžić sa postignutih 13 poena, Emir Preldžić je dodao 9 poena.