Košarkaši Fenerbahčea nakon nekoliko poraza došli su do pobjede u Euroligi. Na gostovanju kod Asvela porazili su francuski tim 88:72.

Tim Željka Obradovića od drugog perioda je počeo da stiče osjetniju razliku. U nastavku susreta uspio je da je sačuva i dođe do trećeg trijumfa u Euroligi.

Najefikasniji kod Fenera bio je Vladimir Štimac sa 21 poenom, Derik Vilijams je dodao 17, a Melih Mahmutoglu 14.

U redovima Asvela istakao Dejvid Lajti sa 18 poena, Žan-Čarls Livio ubacio 15 , dok je Toni Džekiri je dodao 12 poena.

Panathinaikos je u Minhenu porazio Bayern rezultatom 87:75.

Bajern je dobro odigrao prvo poluvrijeme, rezultat je bio u apsolutnom egalu, a njemački tim je početkom treće četvrtine vodio 39:38.

Ipak, nakon toga PAO je zaigrao znatno bolje, stekao osjetniju razliku i do kraja nije ispustio stečenu prednost.

“Zelene” su do pobjede vodili Dešon Tomas sa 14 poena, Tajris Rajs 13, dok je  Nik Kalates ubacio 12 poena. Kod Bayerna najefikasniji je bio Pol Cipser sa 23 poena, a Greg Monro je postigao 15 poena.