HomeBhbasketZrinjski u derbiju savladao Slobodu

Zrinjski u derbiju savladao Slobodu

U derbiju kola Lige 12, u Mostaru su se sastali, direktni konkurenti za Ligu za prvaka Zrinjski i Sloboda. Mostarci su slavili rezultatom 68:61 i prekinuli seriju od pet pobjeda Tuzlaka.

Prvu dionicu Tuzlaci su rješili u svoju korist 18:14. U drugom periodu bolja igra domaćina i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 35:33 za Zrinjski.

Sredinom treće dionice domaćin dolazi do prednosti od 9 razlike. Međutim Sloboda smanjuje razliku i u posljednjih 10.minuta ulazi se rezultatom 50:47 za Zrinjski.

Posljednja četvrtina bila je  neizvjesna igralo se koš za koš do 2.minuta prije kraja, kada Zrinjski kod rezultata 61:59 pravi seriju 7:0 i susret privodi kraju u svoju korist.

Kod Zrinjskog odličan je bio Jure Brajković sa 11 poena i 11 skokova, Princ je ubacio 13, Petrić 12 uz 9 skokova, Sekulović 12 i Demić 11 poena.

U redovima Slobode Hasandić je ubacio 16, Džambić 12 i Hrnčić 10 poena.