HomeINObasketEuroCupZvezda pobijedila, Cedevita izgubila

Zvezda pobijedila, Cedevita izgubila

Košarkaši Cedevite upisali su domaći poraz od MoraBanc Andorre rezultatom 87:81 u prvom kolu grupe H Eurocupa.

Iako je zagrebačka ekipa bila svojevrstan favorit na svom parketu, gosti su bili bolji većinu susreta, a igrači Slavena Rimca nakon povratka u igru u posljednjoj četvrtini, nisu imali snage za konačni preokret. Cedevita je, naime, istopila prednost Andorre koja je u jednom trenutku iznosila 17 poena razlike i izjednačila na 81:81 dvije minute prije kraja, ali nekoliko početnih grešaka u završnici ipak su rezultirali porazom domaćeg tima.

Najefikasniji u redovima Cedevite bio je Justin Cobbs sa 19 poena, dok je Jacob Pullen zabio 15, a Elgin Cook 14. U redovima pobjedničke momčadi najviše je ubacio Andrew Albicy, 22 poena, uz 8 asistencija i 5 skokova. Bivši bh. reprezentativac Andrija Stipanović upisao je 9 poena, 4 skoka i 6 asistencija.

U drugoj utakmici grupe H, Unics je u Kazanu pobijedio Zenit iz Sankt Petersburga rezultatom 68:67.

Crvena zvezda je savladala Limoges u susretu grupe G, 83:71. Beograđani su vodili najvećim dijelom utakmice, francuski tim nekoliko puta zaprijetio, čak ismanjio na 60.58 u zadnjoj četvrtini, ali domaćini su zatim ponovo stisnuli gas i ostvarili glatku pobjedu.

Kod Zvezde su se istakli Billy Baron (13 poena) i Filip Čović (12), ubjedljivo najefikasniji kod gostiju bio je Dwight Hardy (20).