Crvena zvezda je u Vilerbanu savladala Asvel u zaostaloj utakmici četvrtog kola Evrolige. Rezultat je bio 89:68 (17:21, 27:17, 23:15, 22:15).

Domaći su bolje napadački otvorili utakmicu u “Astrobalu”, a kada je Alerik Frimen pogodio trojku za 17:11, Saša Obradović je morao reagovati prvim tajm-autom. Zvezda je do kraja prvog kvartala uspjela zaostatak da spusti na četiri poena (21:17), a onda i da otvori drugu četvrtinu sa sedam uzastopnih poena i tako preokrene rezultat u svoju korist (24:21).

Sredinom druge dionice, nerješiva enigma za odbranu “crveno-bijelih” bio je Geršon Jabusele. Francuski krilni centar je izlazio na kraj sa nekoliko različitih čuvara koje je na njemu mijenjao trener Obradović, pa je Asvel ponovo poveo (31:29). Uslijedila je mini-serija (5:0) Zvezde za 34:31, da bi nešto kasnije nakon trojke Džordana Lojda bilo i +8 (44:36) za Beograđane. Poluvrijeme je okončano poenima Frimena, tako da se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 44:38.

Asvel je prijetio u par navrata početkom trećeg kvartala, ali prvi put kada su prišli na -2 (46:44) trojku je pogodio Kori Volden, a sličan scenario je viđen i dva minuta kasnije kada je ponovo precizan van linije 6,75m bio Lojd za 54:48 vođstvo gostiju. Nastavila je Zvezda da uvećava svoju prednost, postignuto je i nekoliko laganih poena iz dobre odbrane, a kada je Dejan Davidovac pogodio trojku iz kornera, crveno-bijeli su otišli na prvi dvocifren plus (63:51).

Pokušao je Ti-Džej Parker tajm-autom da presječe odlične minute Zvezde, ali već u prvom napadu nakon minute odmora Lojd je ukrao loptu i lagano poentirao iz kontre. Uslijedila je nova izgubljena lopta domaćih, ovaj put je grešku napravio Mustafa Fal, a Lojd je sa penala povećao na +17 (67:51).

Nije francuska ekipa do kraja susreta mogla ozbiljnije da zaprijeti, pa se jedino pitanje postavljalo oko konačnog rezultata. Na kraju, on je glasio 89:68 u korist kluba sa Malog Kalemegdana.

Najefikasniji u redovima Zvezde je standardno bio Lojd sa 29 poena, dok je partiju karijere u Evroligi odigrao Volden koji je upisao 20 poena. Kod Asvela, bolji od ostalih je bio Frimen sa 14 poena.

Ovo je Zvezdi bio treći trijumf u najelitnijem klupskom košarkaškom takmičenju u Evropi, dok je Asvel upisao četvrti poraz iz pet odigranih susreta.

Već za dva dana, Zvezda će u Beogradu dočekati Real Madrid u okviru osmog kola Evrolige, dok će Asvel još jednom igrati na svom parketu, ovaj put protiv Zenita.