HomePromocijaSloboda Energoinvest šampion kadetske Lige mladih KSTK

Sloboda Energoinvest šampion kadetske Lige mladih KSTK

Ekipa KK Sloboda Tuzla (Sloboda Energoinvest) osvojila je titulu prvaka kadetske Lige mladih Košarkaški savez Tuzlanskog kantona za sezonu 2025/2026, nakon završnog turnira Final Four.

U finalnom susretu Sloboda je savladala KK Brčko Distrikt rezultatom 82:79, u utakmici koja je riješena u samoj završnici i obilovala neizvjesnošću do posljednjih sekundi.

Na putu do finala, Sloboda je u polufinalu ubjedljivo nadigrala KK Dragons rezultatom 95:48, dok je Brčko Distrikt bio bolji od KK Gradina Yavuz sa 70:64.

U susretu za treće mjesto, Dragonsi su slavili protiv Gradine Yavuz rezultatom 91:62.

Iz Košarkaškog saveza Tuzlanskog kantona čestitali su svim ekipama na ostvarenim rezultatima, ističući sportski duh i kvalitet prikazane igre, te poželjeli mnogo uspjeha timovima koji će predstavljati kanton na federalnom nivou takmičenja.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije