HomeRegionalni basketABA ligaCedevita Olimpija nadigrala Igokeu, Slovenci šesti pred play-off

Cedevita Olimpija nadigrala Igokeu, Slovenci šesti pred play-off

Košarkaši KK Cedevita Olimpija savladali su na domaćem parketu KK Igokea rezultatom 102:88 u posljednjem kolu Top 8 faze ABA liga.

Ljubljanski tim sezonu je okončao sa omjerom 13-11 i zauzeo šesto mjesto, dok je Igokea ostala na učinku 10-14 i završila kao osmoplasirana.

Gosti su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine imali prednost (34:30), uz raspoložene Davida Škaru i Thomasa Kennedyja, dok su na drugoj strani odgovorili Matthew Hurt i Aleksandar Lazić. U drugoj dionici domaći preuzimaju inicijativu, ali je tim trenera Nenad Stefanović uspio smanjiti zaostatak na četiri poena do odlaska na odmor (55:51).

U trećoj četvrtini istakao se Umoja Gibson, koji je držao Cedevitu Olimpiju u egalu, dok su Nate Pierre-Louis i Dragan Milosavljević donijeli preokret za Igokeu. Ipak, završnica tog perioda pripala je domaćinu zahvaljujući Alekseju Nikoliću i Roku Radoviću.

U posljednjoj dionici Cedevita Olimpija je potpuno preuzela kontrolu, brzo stekla dvocifrenu prednost i mirno privela susret kraju, dok je Igokea imala velikih problema u napadu i do poena dolazila uglavnom sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je David Škara sa 19 poena, dok je Gibson upisao 14 poena i 10 asistencija. Kod Igokee istakao se Aleksandar Lazić sa 17 poena, a Milosavljević je dodao 15.

U četvrtfinalu play-offa Cedevita Olimpija će igrati protiv KK Crvena zvezda, dok Igokeu očekuje play-in, u kojem će prvi meč igrati protiv KK Bosna.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije