HomeBhbasketLiga BiHKAZNE U LIGI 4: Borac najteže sankcionisan, Široki također na udaru

KAZNE U LIGI 4: Borac najteže sankcionisan, Široki također na udaru

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine registrovao je utakmice 2. kola Lige 4 Prvenstva BiH – MaxBet lige, uz izricanje više novčanih kazni zbog disciplinskih prekršaja, navodi se u zvaničnom biltenu Saveza.

Najveće sankcije izrečene su KK Borac WWIN, koji će ukupno morati platiti 500 KM. Klub iz Banje Luke kažnjen je sa 100 KM zbog tehničke greške (TG) igraču Srđanu Adamoviću zbog prigovora sudijama, dok je dodatnih 400 KM izrečeno zbog diskvalifikujuće greške (GD) igraču Darrenu Cooperu, koji je isključen nakon dvije nesportske greške.

Kaznu je dobio i HKK Široki TT Kabeli, koji će platiti 100 KM zbog tehničke greške igraču Mateju Bošnjaku, sankcionisanom zbog nesportskog ponašanja.

Iz Saveza je naglašeno da sve izrečene novčane kazne moraju biti uplaćene najkasnije do početka utakmica 4. kola Lige 4.

Podsjetimo, u derbiju kola Široki je savladao Borac rezultatom 82:76, dok je Jahorina bila bolja od Slobode Energoinvest sa 76:73.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije