HomeBhbasketAida Kalušić predvodila Čelik do pobjede nad Celjem

Aida Kalušić predvodila Čelik do pobjede nad Celjem

Košarkašice Čelika u 6. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige pobjedile su Athlete Celje – 74:65 čime su stekle velike izglede za plasman u Ligu 6 za prvaka, piše sportzdk.ba.

Oko 250 gledalaca u Areni Zenica vidjelo je odličnu utakmicu koja je ponudila sve ono što jedan susret može, od rezultatskih preokreta, do atraktivnih poteza. Čelik je do pobjede stigao odličnim izdanjem u posljednje dvije i po minute kada su od 64:62 stigle do konačnih 74:65.

Athlete Celje bio je direktan rival Zeničankama u borbi za 3. mjesto u grupi 2 MŽRKL. Sjajnu partiju odigrala je kapiten Aida Kalušić koja je ubacila 19 poena uz 3 skoka.

Tamara Kapor postigla je 17 poena uz također 3 skoka. Aldijana Iriškić postigla je 17, dok je Nataša Popović uz 9 poena upisala čak 12 skokova. Kapor i Popović odigrala su svih 40 minuta. Kod Slovenki Trebec je postigla 13, Dojkić i Slonjsak postigle po 10 poena. Naredne srijede, 16. decembra KŽK Čelik gostuje u Podgorici kod vodeće na tabeli Budućnosti Bemax.

sportzdk.ba



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije