HomeRegionalni basketABA ligaAleksej Nikolić potpisao za Partizan

Aleksej Nikolić potpisao za Partizan

Aleksej Nikolić je novi plejmejker Partizana NIS! Dvadesettrogodišnji reprezentativac Slovenije i doskorašnji igrač Brose Basket Bamberga, ovog popodneva je potpisao trogodišnji ugovor sa crno-belima. Osvajač zlatne medalje na Eurobasketu 2017.

Karijeru je započeo u Zlatorogu iz Slovenije, da bi zatim igrao za Spars iz Sarajeva i njemački Bamberg gdje je prošle godine u Bundesligi bilježio u prosjeku 5,3 poena i 1,5 asistencija za 18,2 minuta. U Euroligi, Aleksej je igrao na 29 utakmica uz učinak od 2,6 poena i 1,7 asistencija za prosječno 12,2 minuta na parketu.

Novi plejmejker Partizana NIS, rođen je 21. februara 1995. a u novoj sezoni će zadužiti crno-beli dres sa brojem 77.

Tekst i Foto: KK Partizan NIS



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije