Giannis Antetokounmpo istakao je novu kandidaturu za MVP nagradu već na startu nove NBA sezone.

Grčki reprezentativac pružio je fenomenalnu partiju, ostvario triple-double učinak i predvodio Milwaukee do preokreta u gostima kod jednog od favorita Zapada, Houstona.

Nakon prvog poluvremena nije se mogao naslutiti poraz domaćina, Rocketsi su vodili sa ubjedljivih 66:50, opipljivu prednost imali i u trećoj četvrtini. Zatim su se u posljednjoj dionici potpuno raspali.

Nakon što je Khris Middleton pogodio trojku za 95:96, Bucksi više nisu ispuštali vodstvo do kraja susreta i na kraju meč zaključili trijumfom od 111:117.

Antetokounmpo je bio monstruozan – 30 poena, 13 skokova, 11 asistencija. Solidnu podršku je imao u Wesu Matthewsu (14 poena) i Ersanu Ilyasovi (13 poena, 11 skokova). U redovima Houstona najbolji su bili Russell Westbrook (24 poena, 16 skokova) i James Harden (19 poena, 14 skokova).

Nakon trijumfa nad gradskim rivalima Lakersima, Clippersi su poslali još jedan kristalno jasan “statement” o ovosezonskim visokim ambicijama. Prosto su razbili aktuelne viceprvake Golden State Warriorse u njihovoj novoj dvorani Chase Center u San Francisku, 122:141.

I dok su kod domaćih Steph Curry (23) i D’Angelo Russell (20) ostali bez podrške ostatka ekipe, kod gostiju su poeni bili ravnomjernije raspoređeni. Kawhi Leonard je za svega 21 minutu na parketu postigao isto toliko poena, Lou Williams je zabilježio 22, Patrick Patterson 20, Montrezl Harrell 18, Ivica Zubac 16,….

Atlanta Hawksi su također relativno lako došli do pobjede u gostima. Savladali su Pistonse u Detroitu, 100:117, uz izvrsno šutersko izdanje Trae Younga (38 poena).