Bh. prvak u ženskoj konkunrenciji ekipa Orlova iz Banjaluke osigurala je plasman u završnicu WABA lige. Sa koje će pozicije banjalučki tim startati play-offu zavisi od utakmice između Orlova i bugarske Montane.
U slučaju pobjede predstavnik Bosne i Hercegovine će u završnici WABA lige ući sa 3. mjesta. Plasman Banjalučanki predstavlja uspjeh za bh. košarku, obzirom d su četvrti klub iz BiH koji se od osnivanja regionalne lige plasirao u završnicu.
Debakl u ovom takmičenju doživjela je ekipa takmičenja RMU Banovići koja u toku regularne sezone nije upisala nijednu pobjedu. Treći predstavnik BiH Feniks iz Banjaluke odustao je od takmičenja na startu sezone.
T.P.


