Košarkašice RMU Banovići večeras su na svom parketu u 1. kolu Lige BiH savladale tuzlansko Jedinstvo BHT sa 81:66.
Domaće su već nakon prve dionice imale +10, a sa istom prednošću okončano je poluvrijeme. Utakmica je i definitivno prelomljena u trećoj dionici koju su Banovićanke riješile u svoju korist rezultatom 27:14.
Do kraja utakmice gošće su samo ublažile poraz.
Emina Alagić sa 21 i Anela Alagić sa 13 poena bile su najefikasnije u domaćem timu, a kod gošći Naida Ruščuklić sa 24 postignuta poena.
D.R.


