Potpredsjednik Upravnog odbora Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine Aid Berbić boravio je u zvaničnoj posjeti Ambasadi Republike Turske u Sarajevu, na poziv turskog ambasadora Emina Aksekija.
Teme sastanka su bile predstojeća utakmica košarkaških reprezentacija BiH i Turske u Zenici 2. jula, kao i unapređenje saradnje u oblasti sporta, s posebnim naglaskom na košarku.
Njegova ekselencija Emin Akseki je potvrdio dolazak u Zenici, na utakmicu košarkaških reprezentacija BIH i Turske.
Također se razgovaralo i o razmjeni iskustava u radu sa mlađim selekcijama te mogućnosti podrške košarkaškim projektima u našoj zemlji.
Berbić je istakao značaj saradnje sa Republikom Turskom te zahvalio njegovoj ekselenciji na otvorenosti za buduće zajedničke projekte i ponudio se da bude domaćin ambasadoru Aksekiju u Zenici.
Ambasador Republike Turske potvrdio je spremnost da podrži inicijative KSBIH koje doprinose razvoju sporta i jačanju odnosa dvije zemlje.


