HomeEntitetske ligeRSBorac devet od devet, slavili i u Višegradu

Borac devet od devet, slavili i u Višegradu

Košarkaši „Borca“ slavili su u Višegradu protiv domaće „Varde HE“ sa 69:80 (19:14, 19:21, 13:22, 18:23) u 9.kolu Prve lige Republike Srpske, javlja portal sportdc.

Meč je kasnio sat vremena jer gosti iz Banjaluke nisu došli na vrijeme zbog loših vremenskih uslova, a domaćin može žaliti za propuštenom prilikom zbog velikog broja promašenih zicera. Bolje su Banjalučani otvorili meč i vodili su sa 2:7, no Višegrađani prave preokret sa 19:14 završavaju prvi period. Odmah na otvaranju druge četvrtine „Borac“ pravi seriju 0:6 i stiže do vođstva, a u nastavku se igralo koš za koš, s tim da su domaći imali prednost. U jednom trenutku ta razlika je iznosila i +8, no na odmor se odlazi sa rezultatom 38:35.

Održavao je tim Ilije Vidakovića prednost skoro cijelu četvrtinu, ali Lončar pravi seriju 0:8 i donosi +6 svojoj ekipi. Stanimirović je održavao tim u „životu“ , no Mikeš kod gostiju sa tri trojke stvara +10 i meč su lagano priveli kraju.

Najefikasniji na meču bili su Stanimirović sa 24 poena i 10 skokova, te P. Lončar sa istim brojem poena. Kod domaćih dvocifreni su još bili Sudžum sa 12 i Bodiroga sa 11, na drugoj strani Mikeš 20, S. Lončar 12 i Nikolić 11 poena. „Borac“ ima maksimalan učinak od devet pobjeda, dok „Varda HE“ pet pobjeda i četiri poraza.