HomeRegionalni basketABA ligaCedevita Olimpija slavila u derbiju nad Crvenom Zvezdom

Cedevita Olimpija slavila u derbiju nad Crvenom Zvezdom

Momčad ljubljanske Cedevita Olimpije savladala je u derbiju Aba lige beogradsku Crvenu Zvezdu u Stožicama rezultatom 75:64.

Zvezda je bolje ušla u meč. Imali su na otvaranju meča i plus osam, vodili su gotovo cijelim tokom prve dionice, ali domaći sastav im nije dopustio da se previše odvoje i nakon deset minuta igre bilo je plus dva u korist gostiju iz Beograda, 14:16.

Zatim je uslijedio sjajan period igre Cedevita Olimpije. Došli su na čak 12 razlike tokom druge četvrtine, no nakon uspona u igri uslijedio je i pad.

Gosti su do kraja prve dionice napravili seriju od 9:0 i na odmor su otišli sa ipak pristojnim minusom od tri poena, 35:32.

Ipak, u nastavku meča domaći sastav potpuno kontroliše utakmicu. Nisu dopustili Zvezdi da se vrati u meč, sigurno su čuvali prednost i na kraju su došli do pobjede.

Ryan Boatright je predvodio Cedevitu sa 17 poena, jedan manje je ubacio Simonović, dok je kod Zvezde Lorenzo Brown ubacio 17 poena.