Pred oko 500 ljubitelja košarke Čelik je večeras u Gradskoj areni Zenica nakon dugo vremena pobijedio ekipu Širokog. Iako je ekipa Čelika u utakmicu ušla sa dosta problema očigledno je promjena trenera godila igračima. Od prve minute domaći košarkaši su pokazali veliku želju, ali i znanje. Igrači Širokog, iako se radi o kvalitetnoj ekipi, su u utakmicu ušli moguće i potcjenjivački, zavarani pretodnim rezultatima Čelika. Na klupi Čelika debitovao je dosadašnji asistent Ahmed Muminović kome je ovo prva samostalna pobjeda.
Čelik je bolje otvorio utakmicu i nakon prvih pet minuta igre rezultat je glasio 16:2. Igru domaćih karakterisala je dobra i požrtvovana igra, posebno u odbrani. Nakon toga Široki pravi seriju 10:0 i dvije minute prija kraja prve četvrtine rezultat je 16:13. Nakon toga kapiten domaćih Ivan Opačak pogađa svoju prvu tricu i naslućuje dobru partiju. Rezultat poslije prvih deset minuta je 21:15. Drugu četvrtinu Opačak otvara još jednom tricom. Međutim Široki se razigrao i rezultatski se vraća u igru. Pet minuta do poluvremena rezultat je 29:27. Dvije minute do kraja Opačak pogađa još jednu tricu, a nakon toga centar domaćih Jurčević postiže četiri vezana poena da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 40:35.
Drugo poluvrijeme bolje započinje ekipa Čelika praveći seriju od 5:0. Gosti pokušavaju da stignu rezultatski zaostatak, ali protiv razigranog Ivana Opačak ne mogu. Opačak je nizom trica i jednim zakucavanjem pokazao zašto je jedan od najboljih igrača domaće lige. U trećoj četvrtini Ivan Opačak je postigao 11 poena, a rezultat na kraju perioda je glasio 65:56. U posljednjoj četvrtini ekipa Širokog uspijeva da se rezultatski približi, ali ne i da preokrene rezultat. Igra se malo grublja igra i dosuđeno je nekoliko nesportskih grešaka. Bitno je napomenuti da je u tom periodu domaću ekipu predvodio Ashar Dedić sa požrtvovanom i igrom i nekoliko napadačkih skokova. Isti igrač postiž trojku tri i pol minute prije kraja za 76:70. Nakon toga trener gostiju Velić izvodi centra Diminića i pokušava sa nešto nižom petorkom, ali ni to ne uspijeva. Zadnje dvije minute gostujući igrači su pravili lične greške pokušavajući natjerati domaće igrače da pobjedu ispuste sa linije za slobodna bacanja. Čelikovi igrači su bili sigurni, a u čitavoj utakmici su promašili samo tri slobodna bacanja od ukupno trideset i pet. Četvrta četvrtina je završila neriješeno za ukupnu pobjedu Čelika 91:82.
Najbolji igrači kod gostiju bili su Toni Katić sa 23 poena i 5 skokova i Ivan Novačić sa 23 poena. Najbolji ovosezonski igrač Širokog Josip Bilinovac je u ovoj utakmici podbacio i postigao je samo 6 poena. Kod Čelika najbolji su bili Armin Avdibegović sa 19 poena, Dejan Mikić sa 18 poena i 5 skokova, Ashar Dedić sa 9 poena i 13 skokova i naravno Ivan Opačak sa 30 poena i 7 skokova. Ivan Opačak je ujedno odigrao i svoju nabolju utakmicu ove sezone.
Rezultati po četvrtinama: 21:15, 19:20, 25:21, 26:26.
Strijelci:
Čelik: Genjac, Opačak 30, Avdibegović 19, Damjanović 10, Dedić 9, Durmo, Durmić, Alić, Anđelić, Jurčevi 5, Mikić 18, Džampo.
Široki: Katić 23, Šušak, Ćorić 6, Prskalo, Bilinovac 6, Čolak, Zubac, Karačić 8, Novačić 23, Naletilić 9, Diminić 7.



