HomeINObasketCentar Miamija neće igrati za Tursku na Eurobasketu

Centar Miamija neće igrati za Tursku na Eurobasketu

Reprezentacija Turske bit će u velikoj mjeri oslabljena na predstojećem Evropskom prvenstvu i kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Selektoru Erginu Atamanu na raspolaganju neće biti centar Miami Heata Omer Yurtseven.

Košarkaš rođen u Uzbekistanu nije otputovao na pripreme Turske u italijanski Bormio.

Evropski mediji prenose da je odluku doneo samoinicijativno, kako bi se bolje spremio za narednu NBA sezonu, kao i da na postupak nije uticao pritisak kluba.

Yurtseven (24 godine, 213 cm) neće učestvovati ni na kvalifikacijama za Mundobasket, kao ni na EP, turska javnost kritikovala ga je što se bez prethodne najave oglušio o Atamanov poziv u posljednjem trenutku.

Prije dolaska u NBA Yurtseven je igrao tri sezone za Fenerbahce.

Turska će na predstojećem Eurobasketu igrati u Tbilisiju u A grupi zajedno sa Španijom, Crnom Gorom, Gruzijom, Belgijom i Bugarskom.

SPORT CENTAR



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije