Košarkaši CSKA u prvoj utakmici četvrfinalne serije Eurolige deklasirali su na svom parketu Panathinaikos rezultatom 93:66.

Nakon prve dionice rezultat je bio 29:21 u korist domaćina.  Susret je odlučen u drugoj četvrtini u kojoj je CSKA pregazila PAO 27:6.

U drugom poluvremenu Moskovljani su održavali stečenu prednost i zasluženo došli do ubjedljive pobjede protiv Panathinaikosa.

Teodosić je predvodio domaćina do trijumfa, imao je učinak od 18 poena uz 8 asistencija. Markoishvili i Nichols ubacili su po 13 poena, Kirilenko je dodao 12 poena.

Nikos Pappas sa 16 i Gist sa 14 ubačenih poena bili su najučinkovitiji u redovima gostiju iz Atine, dvocifren je bio i Mavrokefalidis sa 10 ubačenih poena.

Revanš meč na programu je za dva dana u Moskvi sa početkom u 19 sati.

CSKA – PANATHINAIKOS 93:66

(29:21, 27:6, 21:15, 16:24)

Moskva – Gledatelja 4.384. Sudije: Lamonica, Bulto, Peruga.

CSKA: De Colo 9, Teodosić 18, Nichols 13, Jackson 7, Markoishvili 13, Korobkov 4, Weems 2, Vorontchevich 7, Kaun 6, Khryapa 2, Hines 2, Kirilenko 12. Trener: Dimitris Itoudis.

PANATHINAIKOS: Chralampopoulos 4, Janković 7, Fotsis 3, Nelson 2, Pappas 16, Mavrokefalidis 10, Diamantidis, Gist 14, Batista 8, Blums, Papagiannis, Lountzis. Trener: Duško Ivanović.