Steph Curry je u četvrtoj utakmici finala NBA lige odigrao svoju najbolju utakmicu u dosadašnjem delu plej-ofa.
Sjajni bek je s 43 poena vodio svoje Golden Stejt Voriorse do gostujuće pobjede nad Bostonom Seltiksima 97:107 i izjednačenja u seriji na 2-2.
– Stvarno nisam gledao lični učinak. Osjetio sam se da mogu da povučem ekipu i to sam i uradio. Poeni su nebitni, važna je samo pobjeda – rekao je Kari.
Mnogo raspoloženiji da govori o učinka Karija, bio je Drejmond Grin (Draymond Green). Defanzivac nije štedio riječi hvale.
– Čovjek nas je bukvalno nosio na svojim leđima. Pokazao je ponovo zašto je jedan od najboljih igrača koji je ikada igrao ovu igru. Nevjerovatan je – zaključio je Grin.
Peti meč igra se u noći između ponedjeljka i utorka od tri časa poslije ponoći.
Avaz-spot


