HomeBhbasketDebakl Čelika u Mrkonjić Gradu

Debakl Čelika u Mrkonjić Gradu

U derbiju začelja igranom večeras u Mrkonjić Gradu domaća Mladost je deklasirala ekipu Čelika rezultatom 92-49. Od samog starta meča Mladost je pokazala ko je “gazda” te su  već na poluvremenu imali 22 poena razlike (46-22). Drugo poluvrijeme domaći košarkaši nastavljaju u istom stilu za konačnih +43.

Kod Mladosti Obrad Tomić je imao double-double učinak od 22 poena i 10 skokova. Zeničane je predvodio iskusni bek Armin Avdibegović sa 11 poena.

Ovom pobjedom Mladost se pomakla sa dna prvenstvene ljestvice, dok ovaj poraz pokazuje da povratnik u ligu Čelik nije ušao spreman za ovaj nivo takmičenja, niti na igračkom niti na stručnom planu. Ovosedmični potezi uprave kada su otpušteni Čamdžić i Golubović očito nisu donijeli pozitivan efeka na tim.