HomePromocijaDino Subašić briljira na Evropskom prvenstvu

Dino Subašić briljira na Evropskom prvenstvu

Hrvatska U20 savladala Belgiju i pobjedom zaključila grupnu fazu Evropskog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Hrvatske do 20 godina ostvarila je pobjedu nad Belgijom rezultatom 67:54 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva i na najbolji način završila nastup u grupi.

Belgija je bolje otvorila susret i nakon prve četvrtine vodila 17:12, ali je Hrvatska odgovorila u drugom periodu koji je dobila 18:8 te na odmor otišla s prednošću 30:25.

U nastavku je hrvatska selekcija sačuvala stečenu prednost, a odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, koju je dobila 21:14, potvrdila je zasluženu pobjedu od 67:54.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Dino Subašić sa 24 poena, uz tri pogođene trojke. Marat Kos upisao je 10 poena i devet skokova, dok su po sedam poena postigli Dominik Dolić i Petar Ivancić. Noa Skrobot dodao je šest poena, a po pet su ubacili Borna Katanović i Bruno Bubalo.

Hrvatska je grupnu fazu završila s dvije pobjede i jednim porazom, a u osmini finala će igrati protiv jednog od timova iz grupe u kojoj je domaćin prvenstva Slovenija.

Basketball.hr



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije