Košarkaši Sutjeske u crnogorskom derbiju u okviru 13. kola ABA 2 lige savladali su na svom terenu ekipu Lovćena rezultatom 87:83.
Lovćen je odlično otvorio meč u Nikšiću i već na startu poveo je sa 0:9, ipak, Sutjeska se nakon tajm-auta Glomazića trgla i smanjila na 9:11, ali su se gosti ponovo distancirali vezavši šest poena (9:17). U samom finišu prve dionice domaćin je napravio parcijalu 8:2 za kraj uvodnog kvartala (17:19).
U drugom periodu Sutjeska je krenula da pogađa šuteve van linije 6,75 što joj je donijelo sigurno vođstvo. Nikšićani su u ovom dijelu pogodili sedam trojki i na veliki odmor su pošli sa tri poena plusa (43:40).
Sutjeska je sjajno otvorila drugo poluvrijeme i već nakon par minuta igre došla je do dvocifrenih 54:42. Lovćen, međutim nije dozvolio da se “plavo-bijeli” značajnije odlijepe i u posljednji kvartal se ušlo sa plus osam za Sutjesku (66:58).
U odlučujućem periodu viđena je velika drama, Cetinjani su konstantno visili za vratom Nikšićanima koji su uvijek imali pravovremeni odgovor kad god bi gosti zaprijetili. Lovćen je u 38. minutu poravnao rezultat na 77:77, domaći su potom vodili sa 80:77 i 82:79, da bi gosti bacanjima Popovića na 1:10 do kraja prišli na 82:81.
Pavlićević je u narednom napadu promašio za tri, ali je Sutjeska iz druge prilike poentirala preko Kneževića, koji je zatim faulirao Vrbicu. Plejmejker gostiju pogodio je oba penala za 84:83. Do kraja meča ostalo je još 28 sekundi, odgovornost kod Sutjeske preuzeo je Draško Knežević koji je šutem za tri donio Sutjesci veliki trijumf u borbi za plej-of.
Odigran je oš jedan sjajan susret crnogorskih ekipa za manje od nedjelju dana.
Najefikasniji u pobjedi domaćih bio je Nikola Pavlićević sa 22 poena, pratili su ga Sejfić i Knežević sa po 10 pogodaka.
U redovima Lovćena blistao je Đukanović sa 26 poena, Pavić je dodao 12, dok su po 10 imali Hadžibegović i Popović, istakao se i Vrbica sa 9 poena i deset asistencija.
Foto: Sutjeska/Foto MM


