Američki košarkaš Kevin Durent (33) iskoristio je rano ispadanje iz plej-ofa NBA lige kako bi stigao u Europu i pogledao malo košarke u četvrtfinalu Eurolige. Zvijezda Bruklin Netsa – koji su počišćeni od Bostona u prvoj rundi, pojavila se na meču Monaka i Olimpijakosa.
Tom prilikom čuveni Amerikanac otkrio je i jedan šokantan detalj – on bi karijeru mogao da završi baš u Euroligi!
Kako je istakao, o tome mašta i volio bi da mu se nešto tako dogodi. Već zna i čiji bi dres nosio u posljednjoj sezoni aktivnog igranja košarke…
“Zaista želim da igram u inostranstvu svoju posljednju sezonu. U Barseloni. Ja bih volio, jednog dana. To je druga najbolja liga na svijetu. Utakmice Eurolige djeluju zabavno. Ne znam tačno da li ću to uraditi, ali sjedim na kauču i sanjam o tome. Bilo bi super da to doživim”, rekao je Kevin Durent.
Jedna od najvećih zvijezda NBA lige trenutno je pod ugovorom sa Bruklin Netsima, a to mu je treći klub u karijeri. Draftovali su ga Sijetl Supersoniksi 2007. godine, a ta franšiza se nakon samo jedne sezone preselila u Oklahomu. Kasnije je nosio dres Golden Stejta sa kojim je dva puta bio šampion i MVP finala, a od 2019. je u Bruklinu.
(MONDO)


