Na utakmici Bosne i Hercegovine i Francuske u prvom redu sjedile su “dokazane patriote” Boris Spasojević i Siniša Kovačević, članovi Upravnog odbora KS BiH, ujedno članovi KK Igokea, koja ne igra regularni dio prvenstva Bosne i Hercegovine.
Spasojević i Kovačević su svjedočili veličanstvenoj atmosferi, ali šta su oni uopšte učinili u svim svojim mandatima da košarci u BiH bude bolje. Prema našim informacijama ništa, osim što su štitili samo interese KK Igokee.
Kovačević koji je kao prosječan igrač zahvaljujući reprezentaciji Bosne i Hercegovine vidio i Eurobasket bio je i direktor reprezentacije, ali se i tada, kao i sada, isključivo bavi spletkarenjima. Znaju naši prijatelji u Laktašima o čemu je riječ.
Nismo imali lijepa iskustva sa Kovačevićem koji nam je preko telefona upućivao čak i psovke, ali smo odlučili da takvoj osobi poltronske naravi ne pridajemo veći značaj.
S Borisom Spasojevićem nismo imali problema, ali jeste KS BiH kada je samoinicijativno ovjerio nastup Igokee u BCL-u. Preko toga se prešlo, nisu se izdavala hitna saopštenja.
No, vratimo se utakmicu… Spasojević i Kovačević za organizaciju utakmice u Mejdanu i uopće operaciju Kipar – Francuska, prema našim saznanjima, nisu obezbijedili niti marku, a dobili su mjesto u prvom redu.
Hajde što nisu obezbijedili marku nego iz kluba čiji su oni članovi Kosta Kondić je rekao kako ide u London, a ne u reprezentaciju Bosne i Hercegovine dok se bivši član Igokee Darko Talić već duže vremena ne odaziva na pozive. Zar Spasojević i Kovačević nemaju ni mrvu autoritativnosti i kažu pomenutima da se odazovu selektoru.
Znam/o. To su iluzije jer oni su u Mejdan došli da vide Francusku, a reprezentacija Bosne i Hercegovine je za njih prćija preko koje ostvaruju lične i klupske interese.
Upravni odbor KS BiH funkcionira tako da Spasojević i Kovačević mogu blokirati svaku odluku jer je prohodnost odluka po principu 2+2+2.
Dakle, pametnom jasno. Imamo dva člana Upravnog odbora iz Igokee, a nijednog reprezentativca ni na širem spisku, iako je Igokea prvak Bosne i Hercegovine. U ovom slučaju nije do selektora Adisa Bećiragića već do retrogradnih politika koje se vode u KS RS i Laktašima.
PS – Izuzetak je, naravno, Edin Atić, ali je on za reprezentaciju Bosne i Hercegovine igrao prilikom nastupa za sve klubove u kojima je igrao. Igrači koji su prošli školu Igokee ne odazivaju se na pozive selektora…
E.Skokić


