Legendarni bosanskohercegovački košarkaš i aktuelni generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH Dževad Alihodžić nastaviće obavljati tu funkciju još tri mjeseca, saznaje Avaz.
Konačni status Alihodžića, koji je na ovu poziciju imenovan u julu prošle godine, trebao bi biti riješen za dva mjeseca, kada će Upravni odbor KSBiH donijeti odluku o njegovom mandatu.
Razlozi za dodatno odgađanje nisu precizno navedeni, ali je poznato da je Alihodžić od dolaska na funkciju aktivno radio na rješavanju dugogodišnjih problema u Savezu. Kao bivši reprezentativac, ranije je bio među najglasnijima u traženju podrške za reprezentacije BiH.
O daljim koracima odlučivaće Upravni odbor, a ostaje neizvjesno hoće li se u naredna tri mjeseca moći sprovesti značajnije promjene u radu Saveza.
DA


