HomeINObasketEkskluzivno iz Chicaga: Bullsi mogu mnogo više!

Ekskluzivno iz Chicaga: Bullsi mogu mnogo više!

Sinoć je počela NBA sezona pobjedama Miami-a nad Chicagom, Indiane nad Orlandom te u ljutitom gradskom derbiju u Los Angelesu slavili su Lakersi (bez povrijeđenog Kobe Bryanta). Prije početka utakmice Miamiu su dodjeljeni šampionski prstenovi, a košarkaši Miamija su tokom utakmice dokazali da su još uvijek favoriti za osvajanje titule.

Shane Battier je pogodio 4 od 4 “trice”; najvažniju sa 1:33 do kraja utakmice jer je Chicago drastično smanjio razliku koja je u jednom momentu iznosila čak 25 poena. Lebron James je završio sa 17 poena, 8 asistencija, i 6 skokova za Miami, dok Derrick Rose nije imao svoj dan pogodišsi samo 4 šuta od 15 pokušaja. Ovo je Roseu bila prva zvanična utakmica nakon godinu i pol dana pauze zbog operacije koljena. Najbolji pojedinac Bullsa je Carlos Boozer sa 31 poenom i 7 skokova. Bullsi koji su zavrsili predsezonu neporaženi (8 pobjeda, 0 poraza) u nastavku sezone očekuju mnogo više od onoga što su pokazali sinoć.

STATISTIKA: Rezerva Miamia je dala 42 poena protiv Bullsa.

PRESUDNI MOMENAT: Nakon sto su Bullsi poveli 15-10, Heat je okrenuo igru u svoju korist 31-5 krajem prve i tokom druge četvrtine, završivši sa 21 poenom prednosti na poluvremenu.