Košarkaši Cedevita Olimpije poraženi su na gostovanju od Brescije rezultatom 71:78 u trećem kolu Eurocupa.

Ekipa iz Ljubljane odigrala je veoma dobro u prvom poluvremenu i do sredine treće dionice, ali su Italijani tada pronašli neku novu motivaciju i snagu i na kraju došli do pobjede.

Bresciju je do trijumfa vodio Awudu Abass sa 15 poena, a jedan manje dodao je DeAndre Lansdowne. Kod gostiju, bivši bosanskohercegovački reprezentativac Andrija Stipanović odigrao je 17 minuta i upisao dva poena, četiri asistencije i šest skokova. Sada već tradicionalno, najefikasniji u Cedeviti bio je Codi Miller-McIntyre sa 21 poenom, a 18 je dodao Jaka Blažič.

Novi poraz upisala je Budućnost. Večeras je u Morači gostovala poljska Gdynia i slavila rezultatom 62:59. Za Budućnost to je i treći poraz ove sezone u Eurocupu u isto toliko odigranih susreta.

Kada je u pitanju kompletan današnji program Eurocupa, vidjeli smo jedno veliko iznenađenje. Maccabi Rishon je slavio na svom parkketu protiv Monaca rezultatom 77:72.

Očekivano, Lokomotiv Kuban je na svom parketu bio bolji od Limogesa (86:75), kao i Trento protiv Oldenburga 91:81.