HomeINObasketEuroleagueEuroliga: Ivanović u finišu slomio Zvezdu

Euroliga: Ivanović u finišu slomio Zvezdu

Panathinaikos je u 7.kolu TOP 16 Eurolige došao do pete pobjede, savladao je  Crvenu Zvezdu rezultatom 74:69.

Ekipa Duška Ivanovića je furiozno otvorila utakmicu, prvu dionicu bila ubjedljiva protiv gostiju 26:20. Beograđani u drugom periodu smanjuju prednost i na poluvrijeme idu sa zaostatkom -8 (29;37).

Zvezda se potpuno u susret vraća u trećoj dionici koju dobija 22:15. U posljednju četvrtinu ekipa našeg selektora Duška Ivanovića ulazi sa minimalnom prednošću 52:51. Zvezda 4.minute do kraja ima prednost od 5 razlike 65:60.

Nakon čega Panathinaikos pravi seriju od 10:0, koja je bila presudna za trijumf protiv Zvezde. U redovima “Panate” najraspoloženiji bili su Slaughter sa 16 poena, Batista 13,  Diamantidis sa 11  i 10 asistencija, Gist je dodao 12 poena.

U redovima gostiju Marjanović je ubacio 17 poena uz 10 skokova, Jenkins je takođe postigao 17 i Williams je dodao 10 poena.

U susretu grupe F, Laboral Kutxa pobjedila Unicaju rezultatom  79:74.