Finska piše istoriju: Pala Francuska nakon produžetka

Finska je napravila veliko iznenađenje i savladala favorizovanu selekciju Francuske rezultatom 86:84 nakon produžetaka.

Prvu četvrtinu su dobili Finci rezultatom 15:23, ali su Francuzi bili bolji u drugoj dionici koju su riješili u svoju korist rezultatom 18:9 i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 33:32 u korist Francuske. Francuzi su zaigrali bolje u nastavku i kontrolisali rezultat, sve do dvije minute prije kraja kada su Finci serijom 8:0 stigli do poravnanja (70:70).

Potom je Fournier pogodio za vodstvo Francuza, ali su Finci preko Wilsona ponovo izjednačili rezultat na 72:72. Ipak, promjene nije bilo pa su se igrali produžeci. U dodatnih pet minuta Finci su se bolje snašli i na kraju slavili veliku pobjedu rezultatom 86:84. Fince je do pobjede vodio novi košarkaš Chicago Bullsa Lauri Markkanen sa 22 poena i sedam skokova dok su Salin i Kotti dodali po 14. Još je dvocifren bio Wilson sa 12 poena i šest asistencija.

U Francuskoj je najbolji bio Fournier sa 25 poena, četiri skoka i tri asistencije dok je De Colo dodao 21 uz šest skokova i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Heurtel sa deset poena.